Vestuvių svečių sąrašas – ką kviesti, ko ne ir kaip apie tai pranešti.

visiVestuvių šventės rengimas kartais gali būti ilgas ir varginantis. Viena iš dažniausia pasikartojančių problemų – svečių sąrašas, kuris gali sukelti daug streso ir svarstymų. Žemiau pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su svečių sąrašo rengimu ir etiketu.

Ar privalome kviesti vaikus į mūsų vestuves?

Vaikų kviesti neprivalote, dažniausia kvietime galite nurodyti ar kviečiate porą, ar visą šeimą. Jeigu nusprendėte kviesti ir vaikus, tuomet kviečiate visų Jūsų svečių vaikus – jokių išimčių, kad kitos šeimos neliktų įsižeidusios. Kitas variantas kuomet galite nurodyti kvietimuose ir paprašyti, kad svečiai su vaikais atvyktų į vestuvių šventę, tačiau ne į ceremoniją. Ir, kaip bebūtų nesmagu, tačiau etiška yra pranešti arba paprašyti, kad svečiai atvyktų be vaikučių, pavyzdžiui „Nenorėdami varginti Jūsų mažųjų į vestuvių ceremoniją ir šventę maloniai prašome atvykti be jų“.

Turime mūsų tarpe vienišų draugų, ar privalome juos kviesti su naujais partneriais nurodant kvietimuose „+1“?

Dažniausia priklauso nuo Jūsų santykių, kiek esate artimi, su draugais bei jų naujais partneriais (-ėmis). Tokiu atveju, jeigu vienas iš draugų/draugių yra vienišas, turėtumėte subtiliai paklausti kokie yra jo/jos santykiai su nauju partneriu (-e), kad galėtumėte išsiaiškinti ar draugas (-ė) norėtų dalyvauti Jūsų šventėje su savo nauju partneriu (-e).

Ar turime kviesti bendradarbius?

Dažniausia yra kviečiami tie bendradarbiai, su kuriais palaikote gerus ir draugiškus santykius ne tik darbe, bet ir už biuro ribų. Kitus bendradarbius galima kviesti į vestuvių ceremoniją, po kurios jie galės simboliškai Jus pasveikinti tiek asmeniškai, tiek įmonės vardu. Jeigu visgi nusprendėte kviesti kai kuriuos bendradarbius, tuomet pasistenkite biure mažiau kalbėti apie vestuvės kitų kolegų akivaizdoje, kad kiti nesijaustų nepatogiai.

Ar svečiai, kurie yra kviečiami į mergvakarį/bernvakarį, privalo būti pakviesti į vestuves?

Atsakymas yra TAIP. Deja, dažnai pasitaiko, kad mergvakaryje dalyvaujančios draugės, sesės, pusseserės ir kolegės nedalyvaus vestuvėse. Sprendimas yra ne tik neetiškas bei ir žeidžiantis. Ruošdamiesi visoms galimoms šventėms prieš vestuves į jas turėtų būti pakviesti visi svečiai, kurie dalyvaus vestuvėse, nebent svečiai patys, dėl asmeninių priežasčių, negalėtų dalyvauti vestuvėse.

Ruošiame nedideles vestuves, dalyvaus nedaug svečių, tačiau draugai, kurių nusprendėme nekviesti tiesiai šviesiai klausia ar jie bus pakviesti. Kaip reaguoti?

Į tokius klausimus reikia atsakyti aiškiai ir nemeluoti. Visada reikia paaiškinti dėl kokios priežasties draugai nebus kviečiami, ar tai būtų dėl mažo finansinio biudžeto, ar dėl to, kad pageidaujate vestuvių kamerinėje šeimos aplinkoje, o gal planuojate tuoktis užsienyje, kur dalyvaus tik tėvai ir viena pora liudininkų. Jeigu nusprendėte nekviesti draugų, tuomet etiška būtų be jokių išlygų, nekviesti ir kitų draugų, kad neliktų įsižeidusių.

R. S. V. P. kortelės? Ar jos būtinos?

Kortelės su R. S. V. P. (Repondez s’il vous plaît, pranc. malonėkite atsakyti) tekstu yra būtini jeigu norite, kad svečiai praneštų apie dalyvavimą arba nedalyvavimą šventėje. Jeigu pageidaujate sužinoti daugiau informacijos, pavyzdžiui ar svečiai valgys mėsą, žuvį, ar esama vegetarų, tuomet ruošiama atskira kortelė su R. S. V. P.  ir vokas, kurį kaip atsakymą Jums atsiųs svečiai. Jeigu nurodote tik kontaktus, kuriais reikėtų pranešti, tai nebūtinai turėtų būti atskira kortelė, šį tekstą galima patalpinti pačiame kvietime.

Vestuvės, kitaip nei kitos didelės šventės, būna tik kartą gyvenime, todėl ši šventė turėtų būti nepamirštama. Tam, kad vestuvės būtų įsimintinos, skiriamas ypatingas dėmesys visoms detalėms ir be abejo, vestuviniams kvietimams.

Daugiau idėjų kvietimams galite rasti popierine.lt vestuvinių kvietimų galerijoje.